ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 4 жовтня 2012 р.

04.10.2012р. Б. / Найбільша колекція розаріїв на світі

 
Одну з найбільших у світі колекцій розаріїв можна побачити в публічному музеї Columbia Gorge Interpretive у Стівенсоні, штат Вашингтон.

Зібрав цю незвичайну збірку з 4 тисяч розаріїв Дональд Браун із Північного Бонневіля. Він помер 1975 року у віці 80 років. Цей ентузіаст історії та засновник Історичного товариства графства Скаманіа займався поповненням своєї чудової колекції понад півстоліття. Потім переказав її музеєві, який відвідують багато людей.
У цій експозиції можна, окрім іншого, побачити розарії, зроблені зі скла, слонової кості, дерева та інших цінних матеріалів.

Хоч у минулому деякі середовища піддавали сумнівам доцільність виставлення розаріїв – релігійних предметів – у музеї, який утримується за державні кошти, та це питання було вирішене: було вказано, що представлені на виставці розарії не слугують релігійному культові, а є тільки виробами мистецтва, які мають універсальне значення.

Перед смертю Браун записав у своєму щоденнику, що задумка створити таку оригінальну колекцію прийшла до нього, коли він 1917 року, лежачи у шпиталі через запалення легень, побачив розарії, що їх носили Сестри Милосердя, які опікувалися хворими. Він зізнався, що відчув незвичайне захоплення розарієм, і це стало підставою його навернення. Дональд Браун 1929 року прийняв хрещення у Католицькій Церкві, став домініканським терціарієм. «Колекція виникла з цікавості, але потім перемінилася на глибоку побожність», – підкреслював він.

Створюючи цю колекцію, він листувався з людьми цілого світу, які надсилали йому незвичайні розарії. Сам він подорожував рідко. У його виставці кожен експонат детально описаний: звідки походить, з чого зроблений або з якою подією пов’язаний. Більшість зібраних розаріїв Браун називав «доказами дружби».

У його колекції є надзвичайно цінні розарії: зокрема, один – із тих, що їх благословляв св.Отець Піо, ще один – освячений блаженний Йоаном Павлом ІІ. Є також і розарій, який носив колишній президент США Джон Кеннеді, коли був солдатом на ІІ Світовій війні.

Улюбленим у колекції був для Брауна гігантський розарій, зроблений дітьми з пінополістиролових куль. Він слугував елементом оформлення сцени під час однієї зі шкільних театральних вистав.


За матеріалами: deon.pl

Джерело:     КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар