ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 6 серпня 2012 р.

06.08.2012р. Б. / Тижневий огляд: Папа і Апостольський Престіл (30.07. –05.08.)

Понеділок. Ватиканіст Джакомо Галеаззі повідомив, що 7 серпня буде оголошено заяву у справі «невірного камердинера» Паоло Габріеле і тоді її передадуть для вироку Трибуналу Держави Ватикан. Тоді ж стане відомим ім’я спільника, який мав передавати медіа папські документи. Галеаззі припускає, що Папа не здійснить акту помилування колишнього камердинера, оскільки хоче щоб все, що стосується цієї афери, побачило денне світло, а таким чином щоб перейти до очищення і оцінки праці ватиканських інституцій.
 
Вівторок. Архиєпископ Бейруту Пол Матар розповів, що і християни і мусульмани Лівану з радістю чекають візиту Папи і готуються до цієї великої події. «Вони щасливі прийняти Папу, тому що потребують підтримки своєї надії на мир, і не тільки в Лівані, але в усьому регіоні», - зазначив єрарх. Архиєпископ повідомив, що підготовка до папського візиту відбувається через кампанію по телебаченню, яка, ймовірно, почнеться в кінці серпня, повідомляючи про всі заходи паломництва.
 
Сирійський греко-католицький Архиєпископ Алеппо Жан Клемент Жанбар від імені всіх віруючих, висловив подяку Святішому Отцеві за турботу про мир в Сирії і наголосив, що заклик Понтифіка позитивно зустріло все сирійське суспільство і він мав великий резонанс в сирійських ЗМІ.
 
Відкрито нові «Катакомби св. Рози», які розмістилися якраз під Ватиканським пагорбом. За словами археолога Жандаменіка Спіноли, завідувача відділом класичної античності Ватиканських музеїв, ці поховання представляють собою велику наукову цінність, так як збереглися у відмінному стані. Особливістю поховань знайдених під Ватиканом є їх приналежність до бідняків: рабів і вільних, про традиції поховання яких зараз ще мало відомо. Співробітник Ватиканських музеїв поінформував також, що для туристів був організований спеціальний маршрут, що дозволяє детально познайомитися з деякими частинами катакомб.
 
Середа. 1 серпня загальну аудієнцію з вірними, яка відбулась на площі перед Апостольським палацом у містечку Кастель Ґандольфо, Папа Бенедикт ХVІ присвятив роздумам про св. Альфонса Марію де Ліґуорі. Понтифік пригадав, що св. де Ліґуорі описував молитву як «необхідний і надійний засіб для отримання спасіння й усіх благодатей, які нам необхідні для його здобуття». Святий Альфонс випрацював відоме правило: «Хто молиться, той спасається, а хто не молиться, той втрачає свою душу!» Додаючи, що без молитви людині практично неможливо спастися натомість з молитвою дуже легко осягнути спасіння. Він навчав, що якщо ми не молимось, то для нас немає вибачення, адже ласка молитися дана кожному; якщо не спасемось, то це буде нашою провиною, адже ми не використали також цінного засобу спасіння – молитви. Святіший Отець зауважив, що ми усвідомлюючи нашу слабкість, нашу немічність, повинні покірно просити у Господа допомоги, ввіряючись Його безмежному милосердю. На завершення Папа сказав: «Дорогі друзі, святий Альфонс пригадує нам, що взаємини із Богом є суттєвими у нашому житті», – заохочуючи усіх християн до щоденної приватної молитви та до участі у Святих Тайнах, завдяки яким зможемо налагодити та щоразу зміцнювати добрі стосунки із Господом Богом.
 
Четвер. Кардинал Держсекретар Тарчізіо Бертоне повідомив, що в рамках Року Віри Бенедикт XVI має намір опублікувати свою четверту енцикліку. Як підкреслив єрарх, після роздумів на тему любові – «Deus caritas est» і «Caritas in veritate», і надії – «Spe salvi», Святіший Отець хоче присвятити наступний документ темі віри, таким чином завершуючи трилогію про теологічні чесноти.
 
2 серпня, прес-центр Ватикану повідомив, що цими днями Святіший Отець Бенедикт ХVІ закінчив третій том книги «Ісус з Назарету», присвячений розповіді про дитинство Ісуса Христа. Оскільки є побажання, щоб книга була одночасно опублікована найпоширенішими мовами, це вимагатиме відповідного часу, щоб запевнити точний переклад цього важливого та очікуваного тексту.
 
П’ятниця. 3 серпняСвятіший Отець спрямував своє послання на святкування 25 річниці міжрелігійної молитви за мир на японській горі Хей-дан. В телеграмі на ім'я Каюн Ханга, Верховного Патріарха буддистської школи Тендай, Папа привітав релігійних лідерів, які зібралися в річницю проведення зустрічі, що пройшла в дусі історичної зустрічі в Асижі в 1986 р. Телеграму на форумі прочитав представник Бенедикта XVI, Архиєпископ П'єр Луїджі Челата.
 
У п’ятницю в Кастель Гандольфо прибула велика делегація з Баварії, яку очолює німецький кардинал Рейнхард Маркс. Близько тисячі паломників з Мюнхена і Фрайзінгу приїдуть привітати свого великого земляка з 85-річчям. Кардинал Рейнхард Маркс, Архиєпископ Мюнхена і Фрайзінгу, сказав, що мета ініціативи – продемонструвати Святішому Отцеві близькість всіх баварців, які пишаються тим, що із середовища цього народу вийшов Єпископ Риму. Увечері Папа подякував своїм землякам з Баварії за концерт традиційного фольклору, який пройшов у дворі Апостольського палацу в Кастель Ґандольфо. Святіший Отець запевнив, що цей вечір дозволив йому побувати на Батьківщині. Він з гордістю відзначив, що баварська культура - це культура веселощів, яка народжується з прийняття світу, з внутрішнього «так» життю, а значить, «так» радості відчуття гармонії з усім творінням і Творцем. Подякувавши всім гостям, які привезли йому частинку Батьківщини Папа особливо відзначив Баварських гірських стрільців за їхні фольклорні пісні і за те, що присвоїли йому титул почесного стрілка.
 
Субота. Андрей Марга, міністр закордонних справ Румунії, повідомив, що у вересні прибуде до Ватикану, щоб запросити Бенедикта XVI в країну. За словами румунського міністра, в Румунії вже почалася підготовка до прийняття Понтифіка. Міністр повідомив, що в межах підготовки до візиту, влада готова сприяти у вирішенні існуючих спірних проблем, серед яких реституція майна, конфіскованого у Греко-Католицької Церкви.
 
Місійним наміренням Папи на серпень є «Щоб молодь, покликана наслідувати Христа, була готова звіщати та свідчити Євангеліє аж до кінців землі». Цей заклик безпосередньо стосується Всесвітнього Дня Молоді, який через рік проходитиме в бразилійському місті Ріо-де-Жанейро, темою якого є запрошення Ісуса Христа. Святіший Отець запрошує свідчити Євангеліє аж до кінців землі, але, в дійсності, це свідчення починається від нашого ближнього, можливо, сусіда, можливо, юнака, якого зустрічаємо на вулиці... Слова «аж до кінців землі» дійсно починаються від нашого дому і простягаються на цілий світ. Бути місіонером – це не тільки від’їхати у далекі світи, але вміти відкрити своє серце для інших, вбачити у другому ближнього.
 
Неділя. У неділю, 5 серпня, на внутрішньому подвір’ї перед папською літньою резиденцією зібралась велика кількість паломників, щоб почути повчання Святішого Отця, проказати разом із ним Богородичну молитву «Ангел Господній» та отримати апостольське благословення. Свою катехизу Папа побудував на основі уривку з Євангелії від Івана, де після помноження хлібів народ шукає Ісуса, щоб зробити його царем. Вони бажали мати його своїм царем лише через те, що Він зумів помножити хліб, тобто, тільки задля того, що дав їм тілесну поживу. Ісус хоче допомогти людям вийти поза задоволення своїх безпосередніх матеріальних потреб, хоч і вони є важливими, бажає відкрити їхні серця на існування чогось більшого, ніж звичайне задоволення щоденної потреби у їжі, одязі, кар’єрі. Ісус говорить їм про їжу, що не переминає. Святіший Отець пригадав, що у пустині Мойсей дав своєму народові манну, хліб із неба, посланий Богом, а Ісус Христос дає щось інше, дарує себе самого, Він є «правдивий хліб, що зійшов з неба», і лише зустрівши його, ми зустрічаємо живого Бога. А на закінчення Єпископ Риму наголосив, що Ісус Христос завжди заохочує нас, щоб ми не забували про те, що важливим є не лише забезпечити собі хліб для фізичного існування, але ще важливіше дбати про поживу для нашої душі, про зв’язок із ним, про зміцнення нашої віри у нього, що є хлібом Життя.
 
Святіший Отець призначив Апостольським нунцієм в Таїланді та Камбоджі, а також Апостольським делегатом у Бірмі та Лаосі Архиєпископа Паула Чанга Ін-Нама, який до того був Апостольським нунцієм в Уганді.
 
Папа прийняв відставку у зв'язку з досягненням похилого віку регента Префектури папського дому єпископа Паоло Де Нікола і призначив його наступником отця Леонарда Сап'єнца, який до цього був членом Префектури.
 
Пропонуємо у ваших молитвах долучитись до молитовних намірень Папи на серпень.
 
До вашої уваги пропонуємо статтю про те, як обирали Римських Пап після святого апостола Петра.


Джерело:   Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар