ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 17 липня 2012 р.

17.07.2012р. Б. / Блаженніший Святослав Шевчук очолить прощу до до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої

«Ви, що в Христа хрестилися, у Христа зодягнулися» (Гал. 3, 27). 
Під таким гаслом відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в с. Крилос (Давній Галич) 28-29 липня 2012 р. Б. Ця проща вперше матиме статус всеукраїнської і Архієрейську Божественну Літургію об 11.00 очолить Блаженніший Святослав Отець і Глава УГКЦ. Патріарша проща до Княжого Галича це неординарна подія для усіх вірян та духовенства УГКЦ.  • Прощу очолить глава Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук. Як відомо 17 лютого 2011 р. Б. Митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин своїм декретом відновив Катедру у с. Крилос, як чудотворне місце. А після останніх адміністративних змін у греко-Католицькій Церкві (утворення Івано-Франківської Митрополії), дана катедра опинилася у прямому підпорядкуванні Глави Церкви (згідно з титулом Києво-Галицького Верховного Архиєпископства). Тому стає очевидним, що присутність Патріарха у Галичі є обов’язковою. З огляду на це, Його Блаженство продовжує започатковану Блаженнішим Любомиром Гузаром, традицію і бажає щоб остання неділя липня кожного року була молодіжною прощею до цього святого місця. • Проща - є підсумком та кульмінацією року Святих Тайн. Синод Єпископів УГКЦ проголосив 2012 рік Роком Святих Таїнств щоб якнайкраще приготуватися до святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України, що припадає на 2013 рік. Організувати та провести Рік Святих Таїнств в УГКЦ було доручено Катехитичній комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, яку очолює о Михайло Гарват. Комісією була випрацювана програма на цілий 2012 рік, під час якої усі вірні УГКЦ мали можливіст наново переосмислити значення Святих Тайн, а зокрема Тайн Хрещення, Сповіді та Євхаристії. Уже стало гарною традицією в нашій Церкві відзначати день св. Володимира Великого, Просвітителя Руси-України, урочистими богослуженнями та відновленням хресних обітів. Цими літургійними актами ми прагнемо передусім подякувати Господеві за «великий дар хрещення» (Блаж. Іван Павло ІІ), що його удостоїлися наші предки понад тисячу літ тому, а також віддати шану багатьом поколінням наших співвітчизників, які впродовж усієї християнської історії нашого народу зберегли у своїх серцях святу віру й передали її нам, своїм нащадкам. Відновленням наших хресних обітниць ми прагнемо заявити нашому Творцеві й Спасителеві, що хочемо відкрито визнавати нашу віру, боронити її та жити нею в нашому особистому, родинному, професійному й суспільному житті. (Блаженніший Святослав, 20 липня 2011 року Божого, звернення з нагоди дня Святого Рівноапостольного Великого Князя Володимира та відновлення хресних обітів).
 
• Понад тисячу дітей з цілої України, що цього року приступили до першої Святої Сповіді і Урочистого Святого Причастя, прибудуть до Крилоської Богородиці. Будуть вони свідчити свою живу віру в Живого Євхаристійного Христа. Протягом року ці діти навчалися, брали участь у систематичних катехитичних заняттях. Відповідаючи на заклик Блаженнішого Святослава творять вони правдиву живу парафію. У свєму листі до духовенства, монашества і усіх вірних Української Греко-Католицької Церкви «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом» Глава Греко-Католиків підкреслює, «що кожен віруючий має обов’язок щоразу глибше пізнавати правди святої віри протягом усього свого життя, а духовенство не має права уникати обов’язку навчати віри своїх вірних не лише проповіддю, але й катехитичним служінням. Коли йдеться про катехизацію, то в нашому розумінні – це постійний процес входження в таїнство Церкви, який стосується не лише дітей, які готуються до прийняття Святих Таїнств. Постійна і безперервна у віковому сенсі катехизація дітей, молоді, дорослих і старших – необхідна умова живої парафії.» Діти що прибудуть на прощу до Крилоса з цілої України, а також ті, що тільки довідаються про неї із ЗМІ, без сумніву отримають стимул та бажання постійно практикувати євхаристійне життя, продовжувати своє навчання у катехитичній школі, Формуючи своє сумління у світлі Божих велінь.
 
Протягом прощі усі прочани відбудуть обряд відновлення Хресних обітів, а також матимуть змогу поклонитись чудотворній іконі Галицької Богородиці, відвідати Музей історії Давнього Галича, пройти Хресною дорогою, напитись води з Чудотворного джерела. Також спеціально для наймолодших готується мистецька програма, яка у цікавий творчий спосіб розкриє суть Святих Таїнств і стане унікальною можливістю катехизації!!!
 
Додаток

Проща.
Зеновій Боровець у своїй статті «Прочанський рух як метода формування християнського світогляду», говорячи, що проща – це молитовна подорож віруючих до місця, яке в особливий спосіб пов’язане з Богом, освячене Його ласками та благодатями, чи пов’язане з об'явленням Богородиці, діяльністю святих та подвижників Христової віри. Метою прощі є не просто відвідання святих місць, чудотворних ікон, мощей тощо, але в першу чергу прослава Бога, і, зокрема, прилюдний вияв своєї віри. Паломництво має на меті духовну переміну вірних, пережиття зміни в їхньому житті.

Катехизація.
Слово “катехизація” походить від гр. слова katechejn і означає проголошувати, навчати. Святе Письмо запозичило багато слів із грецької мови. У Новому Завіті слово katechejn було вжите Св. Лукою та Св. Павлом і мало значення усного навчання, переказування чогось іншим. Апостол народів вжив цей вираз у листі до Галатів 6,6, де написав: “Нехай учень ділиться всяким добром з тим, хто його навчає слова.” Навчання слова - це ніщо інше, як навчання віри. Тому в очах апостола воно є надзвичайно цінним та важливим.

В ІІ-ІІІ ст. після Христа з‘явилося нове слово – katechesis. Вживалося воно виключно в релігійному середовищ і було пов‘язане із навчанням віри, як дорослих, так і дітей. У перших століттях християнства катехизацією були охоплені передусім дорослі люди, які впізнали в Христі Спасителя і навернулися. Катехиза сприяла поглибленню їхньої віри та знань про християнство і готувала до прийняття Св. Тайни Хрещення. Оскільки таких новонавернених було досить багато, катехизація почала набирати зорганізованого характеру. Таке навчання правд віри почали називати “катехуменат”, а тих, які брали в ньому участь - катехуменами.

Починаючи з VI ст. катехуменат починає поступово занепадати, а на його місце приходить у життя родинна катехиза, коли батьки навчали своїх дітей основ віри та християнства. У ХVI ст. постановами Тридентського Собору Церква наклала обов‘язок на місцевих пастирів зорганізовувати недільну катехізацію для дітей та молоді. Це була спеціальна форма катехизації, яка мала відбуватись по всіх парохіях в неділі та свята в післяобідній час.
 
19 липня об 11:00 в Івано-Франківську по вул. Чорновола 7, відбудеться прес-Конференція з нагоди приїзду патріарха УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука, який очолить першу Всеукраїнську Патріаршу прощу до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в с. Крилос (Давній Галич) 28-29 липня 2012 р. Б. У прес-конференції приймуть участь: Єпископ  Софрон Мудрий ЧСВВ – Єпископ-Емерит Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ, митр. прот. д-р Олег Каськів - Протосинкел Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ, о. Михайло Гарват – голова Катехитичної комісії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ. 

Контактна особа: ієрей Юрій Трухан – прес-секретар Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ 050-373-66-01; 067-342-18-74.

Джерела:   Прес-служба Івано-Франківської Архієпархії

Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар