ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 11 липня 2012 р.

11.07.2012р. Б. / «Ніщо не ставити понад Христа». Папа Бенедикт XVI про святого Бенедикта Нурсійського

11 липня, згідно з літургійним календарем Церкви латинського обряду, – свято преподобного Бенедикта Нурсійского, Покровителя Європи, який також є покровителем понтифікату теперішнього Римського Архиєрея. Вже під час своєї першої загальної аудієнції, яка відбулася 27 квітня 2005 року, Святіший Отець пригадував заклик свого Небесного покровителя «нічого не ставити понад Христа». «На початку свого служіння Наступником святого Петра, – сказав він, – прошу у святого Венедикта допомогти нам утримувати непохитним центральне місце Христа в нашому житті. Нехай Він завжди займає перше місце в наших думках і кожній нашій діяльності».
 
А у середу, 9 квітня 2008 року, постаті святого Бенедикта, який жив у шостому столітті та своєю діяльністю спричинився до закладення культурних основ Європи, Папа присвятив цілу катезизу з нагоди загальної аудієнції.
 
На межі V та VI століть світ переживав велику кризу цінностей, спричинену упадком Римської імперії, нашестям нових народів та занепадом моралі, – пригадував Святіший Отець, додаючи, що життя і діяльність святого Венедикта, особливо його «Чернече правило», стали духовною закваскою, яка протягом століть змінила обличчя Європи, творячи, після упадку політичної єдності, викликаної падінням Імперії, нову – духовну і культурну єдність, що ґрунтувалася на християнській вірі, і, таким чином, народилася дійсність, яку ми сьогодні називаємо «Європою».
 
Сьогоднішня Європа, яка вийшла із століття, зраненого двома світовими війнами, після падіння великих ідеологій, шукає свою ідентичність. Без сумніву, щоб творити тривалу єдність, потрібні політичні, юридичні чи економічні знаряддя, але потрібно також підтримати моральне та духовне оновлення, яке сягає християнського коріння континенту, бо інакше, за словами Папи, неможливо відбудувати Європу.

Джерела: Радіо Ватикан

Воїни Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар