ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

середа, 25 квітня 2012 р.

25.04.2012р. Б. / Яким має бути християнин у сучасному світі


«Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що в гробах, життя дарував!» - саме такими словами молитви розпочалася 24 квітня конференція на тему «Зрілий Християнин перед викликами сучасності або вплив Церкви у суспільних процесах». Організатори круглого столу — комісія у справах мирян УГКЦ — ставили за мету поширити дискусію про суспільне вчення Церкви та обговорити можливі кроки для покращення економічного та політичного життя в Україні.У робочому засіданні взяли участь Протосинкел Івано-Франківської Архієпархії митр. прот. д-р Олег Каськів, представники громадських, мирянських організацій, політичних партій, місцевої влади, журналісти, семінаристи. Конференція розпочалася із доповідей. Про необхідність вишколу християн у суспільному вченні Церкви говорив Юрій Підлісний, голова Патріаршої комісії УГКЦ у справах мирян.

Пан Підлісний наголосив на відповідальності кожного мирянина за усі сфери суспільного життя відповідно до суспільного вчення Церкви. Він підкреслив, що покращення в економіці не принесе змін у моральній та політичній сфері, а в першу чергу необхідно змінити свідомість, світогляд та ментальність громадян.

Цю тему продовжив та розвинув п. Андрій Костюк, додаючи до неї додаткове спрямування: «Чи Церква повинна втручатися у суспільні процеси?». Третім доповідачем був п. Володимир Містерман, який наголосив на екології та її значенні у житті кожного християнина.

Після доповідей розпочалося жваве обговорення, участь у якому взяли о. Роман Дзюбак, п. Юрій Підлісний, п. Андрій Костюк, п. Ігор Ткач, о. Микола Крушец та ін.

Підводячи підсумок митр. прот. д-р Олег Каськів наголосив на листі Блаженнішого Святослав про Стратегію розвитку УГКЦ до 2020 року, назва якого - «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Також на завершення було висловлено подяку за організацію, зокрема, голові Патріаршої комісії УГКЦ у справах мирян п.Юрію Підлісному, голові Комісії у справах мирян Івано-Франківської Архієпархії о. Миколі Крушецю та його заступнику о. Олесю Будзяку та всім учасникам конференції.

о. Олесь Будзяк

Джерело: www.if-eparchia.org.ua

Воїни Христа Царя


 «Чи Церква повинна втручатися у суспільні процеси?»

Досить риторичне питання чи не так? А можливо, на думку безбожників, Церква має  дивитись на світ і все, що він чинить довкола "крізь пальці"? Чи жити і діяти тільки в межах храму, дбаючи лише про спасіння своїх вірних, тобто оцерковлених людей, а тих хто поза нею, хто ще в пошуках, повинна кинути напризволяще?

Якщо Церква, закриється в собі і, не буде втручатися у суспільні процеси,  то Вона помре для Христа, бо неспроможна буде виконати Його волі, покладеної на Неї. О, світ би того дуже хотів, щоб християни стали не реальністю повсякденного життя суспільства, а так, щось на зразок: мали свою віру для себе самих, як хоббі...


Катехит парафії Преображення Господнього р.Б. Леонід.

Немає коментарів:

Дописати коментар