ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 6 квітня 2012 р.

06.04.2012р. Б. / Салезіяни греко-католики матимуть свою провінцію


Генеральний Настоятель Салезіянського Згромадження о. Паскуаль Чавес, отримавши згоду своєї Ради, декретом від 29 березня 2012 року заснував канонічно Провінцію Салезіянського Згромадження УГКЦ Покрова Пресвятої Богородиці.

Своє рішення отець-настоятель мотивує зростом і поширенням салезіянської місії в Україні та необхідністю ще кращого поширення і вкорінення харизми Св. Отця Боско в лоні Української Греко-Католицької Церкви.

Таким чином усі українські салезіяни греко-католики, які з 2005 року дотепер належали до Салезіянської Делегатури УГКЦ, що в свою чергу підпорядковувалась провінційному настоятелю в Москві, тепер матимуть свою повноцінну чернечу структурну одиницю з центром у Львові.

Така провінція в лоні Помісної Східної Церкви для Салезіянського Згромадження є першою в історії. Про її створення вже мріяв бл. п. Митрополит Андрей (Шептицький), а її існування передбачав у своїх задумах та виклав у листуванні бл. п. Папа Пій ХІ.

Офіційно декрет про заснування Провінції вступає в дію 1 вересня 2012 року. А до тієї дати українські салезіяни будуть покликані висловити свою думку стосовно можливого першого провінційного настоятеля нової провінції.
 
Довідка
Салезіянське Згромадження – одне з найбільших монаших згромаджень Католицької Церкви, до якого належать бл. 16 тисяч співбратів, нараховує 1859 монаших спільнот присутніх у 129 країнах світу. Місія Згромадження – «бути носіями та свідками Божої любові до молоді, особливо до найбільш занедбаної», що конкретизується як виховання та євангелізація дітей і молоді. Саме через таку посвяту Господеві і тим, «яких є Царство Боже» (Мт.19,14), салезіяни прямують до святості та здійснюють посланництво Церкви.

Задум поширення Салезіян в Україні сягає 1930 року, але був втілений у життя на наших землях лише в 1991 році, коли окремі українські салезіяни, які поїхали до Італії, щоб посвятитися Богові та молоді відповідно до харизми святого Івана Боско, змогли повернутися на батьківщину після її проголошення незалежною.

Салезіяни греко-католики здійснюють в Україні різноманітну виховно-душпастирську діяльність у п'ятьох спільнотах та кількох інших присутностях. У Львові Салезіяни опікуються Парафією Покрова Пресвятої Богородиці, двома навчальними закладами (Гімназія Блаженного Климентія Шептицького та Професійно-технічна школа ім. Св. Івана Боско), Родинним домом «Покрова» та ін. З 2001 року українські салезіяни присутні в Центральній Україні – м. Верхньодніпровськ та Дніпропетровськ.

В Україні також є три спільноти Салезіян латинського обряду, які належать до Краківської салезіянської провінції.


Джерела: www.sdbua.net/

Мандрівники Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар