ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 16 березня 2012 р.

16.03.2012р. Б. / Ісус був справжнім законодавцем, – ватиканський історик


Слова Ісуса як нормативний фундамент для становлення Церкви – це тема книги «Ісус законодавець» італійського історика Анарато Бучі, презентація якої відбулася у Ватикані. У книзі, яку автор написав у співпраці з Папською комісією історичних наук, проаналізовані джерела про Ісуса в контексті ізраїльської традиції, а також юридичне становлення Церкви протягом першого тисячоліття її історії.
 
У презентації видання взяв участь кардинал Держсекретар Тарчізіо Бертоне. Він зазначив, що канонічне право не є лише інструментом, який Церква використовує для виконання своєї місії, але має «зразковий вимір для суспільства, представляючи владу, як служіння суспільству для добра людини».
 
Кардинал Бертоне наголосив, що в світі не існує давнішої організаційної структури, аніж церковна, і жодне право не має такої сили і можливості, щоб повністю зрозуміти потреби людини.
 
Автор книги, Анарато Бучі, член Папської комісії історичних наук, зазначив, що «Нагірна проповідь» Христа була цією Конституцією для Церкви, в той час, коли мораль і право були нерозривними поняттями.
 
«У древньому Ізраїлі не було різниці між Ius i Fas, між етичною нормою і юридичною, між внутрішнім і зовнішнім актом, тому стає зрозуміло, що Ісус був справжнім законодавцем. Поняття любові було юридичним поняттям. Вона не розумілося лише як жертва, але як агапе, а агапе – це спочатку юридичний термін. Тільки з часом він став соціологічним», – розповів Анарато Бучі.


За матеріалами: radiovaticana.org

Джерело:  Мандрівники Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар