ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 8 березня 2012 р.

08.03.2012р. Б. / 8 березня: це цікаво знати


Відчувай кожну фарбу, лінію, звук,
пам’ятаючи те, що це ж є елементи
життя й неповторні моменти.

Володимир Винниченко
 
8 березня за григоріанським календарем - 67 день року. До кінця року залишається 298 днів.
 
8 березня святкують: Міжнародний жіночий день
 
Відомо, що своєю появою Міжнародний жіночий день завдячує Кларі Цеткін. З її ініціативи, секретаря Міжнародного жіночого секретаріату, на Міжнародній конференції жінок-соціалісток у Копенгагені в 1910 р. прийняли рішення про святкування Міжнародного жіночого дня.
 
Однак чому саме день 8 березня став символом жіночої боротьби за свої права?
 
Версія 1: радянська офіційна
8 березня обрали на честь страйку, організованого робітницями текстильних фабрик Нью-Йорка 8 березня 1857 року. Вони вимагали покращання умов праці: світлих і сухих робочих приміщень, 10-годинного робочого дня, рівної платні з чоловіками. Демонстранток тоді розігнали.
 
Версія 2: день феміністок
Восьме березня народилося як свято жінок-феміністок. Саме феміністками називала Клара Цеткін жінок, які боролися за свої права. Фемінізм у ті часи був переважно соціалістичного спрямування, адже йшлося про одночасне здобуття політичних (участь у виборах) і соціальних (8-годинний робочий день, оплачувана відпустка по вагітності, рівна зарплата з чоловіками) прав працюючих жінок. І названий цей день був з щиро німецькою ґрунтовністю: «День міжнародної солідарності жінок у боротьбі за економічне, політичне й соціальне рівноправ’я». Вперше свято боротьби жінок за рівні права відзначалося... 19 березня. Його прив’язали до дня перемоги німецьких робітників у барикадних боях далекого 1848 року.
Ініціатива встановити це свято навесні, у березні, належала німецькій соціалістці-феміністці Єлені Ґрюнберг. До 1914 року у різних країнах Європи Міжнародний жіночий день відзначали у різні дні березня – відповідно до політичних і культурних особливостей тих держав. Це було політичне дійство, яке нерідко супроводжувалося зіткненнями соціалісток-феміністок із поліцією й військами. І тільки напередодні Першої світової війни з‘явилася дата 8 березня.
 
Версія 3: свято повій
Робітниці текстильних фабрик Нью-Йорка до вибору дати не причетні. На демонстрації американських жінок 8 березня в 1857 році за свої права боролися повії.
Жінки вимагали, аби матросам видали зарплату, адже останні не мали чим заплатити за інтимні послуги, і станом на 8 березня 1857 року вже добряче заборгували повіям. Поліція розігнала маніфестації, однак галасу жінки наробили.
Історія продовжилася. Цього ж дня, тільки у 1894 р., паризькі повії вийшли на вулиці, вимагаючи визнати їх права і дозволити створити профспілки. А у 1908 році знову ж 8 березня схожі виступи відбулися в Нью-Йорку. У 1910 році 8 березня відомі німецькі революціонерки Роза Люксембург і Клара Цеткін вивела на вулиці німецьких міст місцевих повій, вимагаючи припинити безчинства поліції, дозволити їм створити профспілку і в такий спосіб захистити права жінок найдавнішої професії.
Отже, якби там не було, 8 березня за ідеєю — день, коли жінки мають з подвійною енергією боротися за свої права – проти будь-якої влади і будь-якої політичної, економічної чи суспільної сили, що ці права обмежує.
За церковним календарем 8 березня вшановують священномученика Полікарпа, преподобних Івана, Антиоха, Антоніна, Мусія і Дем’яна — пустельників Сирійських, преподобного Олександра ченця.
 
Іменинниками 8 березня є:
Іван, Дем’ян, Олександр, Полікарп, Мусій.
 
8 березня народились:
1919 — Арсен Каспрук, письменник і літературознавець, дослідник класичної української поезії (І. Франка, П. Грабовського, М. Старицького, В. Самійленка, І. Манжури). Автор текстів пісень «Ти прийди», «Лілея»;
1940 — Леонід Осика, український режисер, сценарист.
 
Події 8 березня:
1917 — 8 березня за новим стилем у Петербурзі пройшли жіночі демонстрації суфражисток з гаслами «Хліба і миру!», на наступний день до пікету підключилися робітники Путилівського заводу, почалися сутички з поліцією.
1946 — псевдособор у Львові під тиском комуністичної влади скасував Берестейську унію 1596 р. Початок знищення Української Греко-Католицької Церкви.
1965 — Міжнародний жіночий день 8 березня оголошено вихідним днем.
 
Чи знаєте ви, що:
2/3 з 300 мільйонів дітей, позбавлених можливості мати освіту, є дівчатами.
4 мільйони жінок і дівчат щорічно є об’єктом продажу на невільничому ринку.
На 20% у мінус відрізняється рівень заробітної плати у жінок і у чоловіків, що займають однакову посаду з однаковими службовими обов’язками.
Жінки краще, ніж чоловіки, розпізнають обличчя.
Жінки не чухають потилицю. По-перше, — вони не люблять демонструвати свою розгубленість, по-друге, — це псує зачіску.

Аліна Астахова, «Рідна країна»


Джерела: CREDO

Мандрівники Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар