ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 19 грудня 2011 р.

19.12.2011р. Б. / Кардинал Гузар: Зрілість нашої Церкви є найкраща подія у 2011 році

Найважливішими подіями 2011 року кардинал Любомир (Гузар) назвав цивілізовану зміну керівництва Церкви, наближення УГКЦ до проголошення Патріаршого устрою та небачене раніше усвідомлення єдності серед усього греко-католицького духовенства.

Про це екс-глава УГКЦ, заявив у Києві на зустрічі з медійниками-католиками, відповідаючи на прохання кореспондента РІСУ, підвести підсумок року що минає.

«Події, які трапилися впродовж 2011 року є доказом поважної зрілості нашої Церкви. Кажу про це, оглядаючись на минуле, яке ще має бути добре осмисленим дослідниками. Але те, що сталося цього року для мене вже є дуже втішним», - заявив Блаженніший Любомир.

Кардинал Гузар повідомив, що у 60-70-их роках минулого століття він мав можливість бути безпосереднім свідком патріархальних змагань священнослужителів УГКЦ. Однак тоді потуги Патріарха Йосипа Сліпого натикалися на стіну непорозуміння.

«У 60-их роках у Римі я був очевидцем тих патріархальних змагань. У Ватикані слово «Патріархат» тоді було заборонено. Вирувало багато емоцій в еміграції, головно, серед діаспори в Північній Америці. Але покійний Патріарх Йосиф Сліпий підняв проблематику Патріаршого устрою нашої Церкви. І ми за ті роки багато чого досягли», - наголосив він.

Нині про Патріархат, як зазначив екс-глава УГКЦ, говорять вже як про доконаний факт. І то не лише українці.


«Коли я останній раз був у Римі, то до мене підійшов один кардинал і сам став цікавитися, коли вже врешті Патріарший устрій буде офіційно проголошено», - пригадав блаженні ший.

За словами кардинала Гузара, важливим фактом зрілості УГКЦ і готовності до Патріаршого устрою є відчуття єдності серед єпископату та священства у всіх єпархіях, митрополіях, екзархатах. «Бо без того, - зазначив він, - не може бути Патріархат».


Джерела: РІСУ

Мандрівники Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар