ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

пʼятниця, 9 грудня 2011 р.

09.12.2011р. Б. / Єдиним злом, якого Церква може та повинна боятися, є гріх її членів

Єдиним злом, якого повинна боятися Церква є гріх її членів. На це звернув увагу Папа Бенедикт XVI 8 грудня 2011 р., під час покладання квітів перед статуєю Непорочнозачатої Діви Марії на Іспанській площі Риму. Згідно з давньою римською традицією, Святіший Отець прибув на цю площу з нагоди урочистості Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії.

Церемонія розпочався молитвою, далі прозвучало читання з Книги Одкровення, а перед покладенням квітів Папа звернувся до присутніх із повчальним словом. Він зазначив, що зображення Пресвятої Марії на цій статуї відображає прочитаний уривок зі Святого Письма: «І знамення велике видно було на небі – жінка, одягнена в сонце, і місяць під стопами її, а на голові її вінець із дванадцяти зірок» (Одкр 12,1). «Яке ж значення цієї картини? – запитав Бенедикт XVI, відповідаючи: Вона зображає, одночасно, Богородицю та Церкву».

Насамперед, ця жінка – це Марія, зодягнена в сонце, тобто в Боже світло. Цей символ також висловлює Її особливий стан повноти благодаті, непорочності. Під ногами у неї місяць, символ смерті, адже Богородиця повністю є учасницею Христової перемоги над гріхом та смертю. «Подібно, як смерть вже не має жодної влади над воскреслим Ісусом, так само через особливі благодать та привілей Всемогутнього Бога, Марія також має її за собою, подолала її», – зазначив Папа, пояснюючи, що ця дійсність виявляється у двох великих таємницях Її життя – в зачатті без первородного гріха та у внебовзятті з душею та тілом. Зрештою, усе земне життя Богородиці було перемогою над смертю.

Далі бачимо корону з дванадцяти зірок. «Цей символ, – пояснив Святіший Отець, – представляє дванадцять поколінь Ізраїля та означає, що Пречиста Діва Марія є в центрі Божого народу, всієї спільноти святих». Цей символ впроваджує до другої великої інтерпретації образу жінки, зодягненої у сонце. Крім Марії, вона також уособлює Церкву, християнську громаду всіх часів. Книга Одкровення змальовує її як жінку при надії, що означає, що вона носить у своєму лоні Христа, якого має народжувати світові, повинна нести людям Ісуса.

«І саме тому, що несе Ісуса, Церква зустрічає спротив злобного ворога, представленого в апокаліптичному видінні у вигляді величезного червоного дракона», – вів далі Бенедикт XVI, вказавши на те, що не зумівши знищити Ісуса, Який через смерть та воскресіння піднісся до Божого трону, зазнавши одного разу і назавжди поразки на небесах, цей дракон скеровує свої напади на жінку – Церкву, яка перебуває в пустелі світу. «Але в кожній епосі Церкву підтримують світло та сила Бога, Який у пустелі живить її хлібом Свого слова та Пресвятою Євхаристією», – наголосив Папа, додаючи, що саме тому, не зважаючи на різні труднощі та переслідування, Церква, в результаті, є переможницею.

«Єдиним підступом, якого Церква може та повинна боятися, є гріх її членів. В той час, як Марія є Непорочною, вільною від будь-якої плями гріха, Церква є святою, та, одночасно, заплямлена нашими гріхами», – сказав на завершення Бенедикт XVI, звертаючи увагу на те, що саме через це Божий народ, у своєму паломництві на землі звертається до своєї Небесної Матері з проханням про допомогу, щоб «Вона супроводжувала його на дорозі віри, щоб заохочувала бути старанними в християнському житті та підтримувала надію. І ми потребуємо цього, особливо у цей важкий період», – сказав Святіший Отець.

Джерела: Радіо Ватикан


Мандрівники Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар