ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

вівторок, 29 листопада 2011 р.

29.11.2011р. Б. / Проголошено Львівську митрополію УГКЦ та інтронізовано Львівського митрополита

Митрополит Ігор
Під час Архиєрейської Літургії в архикатедральному соборі св. Юрія у Львові 29 листопада урочисто проголошено про створення Львівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви та інтронізовано Митрополита Львівського. Ним став архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк). Відсьогодні титул правлячого Львівського архиєрея буде «Львівський архиєпископ і митрополит». Архиєпископство Львова піднесе до гідності Митрополії, а собор святого Юра у Львові оголошено архикатедральним собором Львівської митрополії УГКЦ.

Владика Богдан (Дзюрах) Адміністратор Патріаршої курії, секретар Синоду єпископів УГКЦ зачитав грамоту про створення Львівської митрополії УГКЦ. У ній йшлося про всю історію УГКЦ, про її важкий шлях до створення а потім відновлення структур Києво-Галицької Митрополії, про легалізацію УГКЦ після тоталітарного режиму, про повернення УГКЦ до Києва.

«Боже повеління виявило справедливість, і наша Церква повернулася до первопрестольного граду Києва. УГКЦ прямує до утвердження патріаршого устрою, і ці старання визнають у Римі. Синод вирішив створити на землях Києво-Галицької Церкви три нових митрополії. Ці наші рішення поблагословив і схвалив Папа Бенедикт XVI», – оголошено у грамоті.

Також оголошено, що до складу Львівської митрополії входить Львівська архиєпархія, Стрийська, Самбірсько-Дрогобицька та Сокальсько-Жовківська єпархії.

До Івано-Франківської митрополії – Івано-Франківська та Коломийсько-Чернівецька єпархії.
До Тернопільсько-Зборівської – Тернопільсько-Зборівська та Бучацька єпархії.

Першими митрополитами новостворених митрополій проголошено владику Ігоря (Возьняка), Архиєпископа Львівського, владику Володимира (Війтишина), єпарха Івано-Франківського та владику Василя (Семенюка), єпарха Тернопільсько-Зборівського.

Крім новостворених, ще однією митрополією УГКЦ в Україні є Києво-Галицька митрополія, яку очолює Блаженніший Святослав. До її складу входять Київська архиєпархія, Донецько-Харківський, Одесько-Кримський та Луцький екзархати.

Оголошено, що Києво-Галицька Митрополія є спадкоємницею усього майна УГКЦ. Місто Галич, яке відноситься до Івано-Франківської області, підлягає безпосередньо в розпорядження Києво-Галицького Верховеного архиєпископа, а в майбутньому Патріарха.

Церемонію возведення на престол Митрополита Львівського архиєпископа Ігоря (Возьняка) здійснив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

У промові Глава УГКЦ назвав Львівську митрополію другою за важливістю після Києво-Галицької Митрополії УГКЦ і наголосив, що здійснилася воля усіх попередніх Глав УГКЦ: Митрополита Андрея ( Шептицького), Патріарха Йосифа (Сліпого), Патріарха Мирослава-Івана Любачівського, архиєпископа Любомира (Гузара), які впродовж своїх служінь йшли до цієї мети.

Участь у Літургії беруть усі владики УГКЦ на чолі з Блаженнішим Святославом (Шевчуком), Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Томас Едвард Галліксон, Апостольський адміністратор Мукачівський ГКЦ владика Мілан (Шашік).

Митрополія в Івано-Франківську буде проголошена 13 грудня. Митрополія у Тернополі – 22 грудня.


За матеріалами: РІСУ


Джерело: КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар