ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

четвер, 24 листопада 2011 р.

24.11.2011р. Б. / На загальній аудієнції Папа згадував Африку та говорив українською мовою
Вчора, 23 листопада, у ватиканському концертному залі імені Папи Павла VI відбулась загальна аудієнція кільканадцятьох тисяч вірних із Папою Бенедиктом ХVІ. Зустріч традиційно розпочалась короткою молитвою та прочитанням євангельського уривку, після чого Святіший Отець виголосив повчання. На завершення Папа привітав українську групу прочан їх рідною мовою.

 

Цього дня Папа присвятив загальну аудієнцію підсумкам своєї нещодавньої подорожі до Беніну. Спочатку він подякував Господу за те, що дозволив йому вдруге повернутись на африканську землю, цього разу, щоб відзначити 150-ліття від початку євангелізації цієї країни та щоб підписати і вручити місцевим єпископам Апостольське повчання, що є результатом напрацювань Другої спеціальної для Африки Асамблеї Синоду Єпископів, яка відбулась у жовтні 2009 року. Окремим приводом подорожі була молитва на гробі його співробітника у Ватикані та приятеля кардинала Бернардіна Ґантіна, якого, як зазначив Папа, вважають духовним батьком Беніну та усього африканського континенту.


Бенедикт ХVІ висловив свою щиру вдячність президенту Беніну за теплий прийом, усім єпископам, священикам, ченцям, черницям та мирянам за те, що у різний спосіб супроводжували його протягом тієї апостольської подорожі.


Папа, підсумовуючи свої промови до мешканців африканської землі, зазначив, що у них він поставив окремий наголос на духові примирення, на надії, яка повинна одухотворювати шлях африканського континенту, на необхідності побудови суспільства, де стосунки між різними етнічними групами та релігіями відзначались би духом свободи та справедливості. Папа також заохотив усіх до того, щоб бути справжніми сівачами надії у будь-якій реальності та у кожному середовищі. Святіший Отець закликав бенінців та усіх африканців до того, щоб вони були будівничими єдності, миру, солідарності, співпрацюючи, таким чином, для спасіння душ. Серед іншого, Папа закликав вірних континенту докласти усіх зусиль у звіщенні Євангелія тим, які ще його не мали нагоди пізнати, адже кожний охрещений покликаний євангелізувати, і тим самим, сприяти примиренню, миру та справедливісті.


Святіший Отець, зокрема, пригадав недільне богослужіння, у якому взяли участь численні молоді та старші бенінці, а також вірні інших країн Африки, яке було яскравим виявом того, як віра може об’єднати людей різного віку, різних поколінь, і вміє відповісти на виклики усіх пір людського життя. Папа пригадав, що однією з центральних подій стало вручення Апостольського Повчання єпископам Африки, у якому, за словами Папи, кожний вірний зможе знайти головні напрямні, що керуватимуть та підбадьорюватимуть шлях Церкви в Африці, яку сьогодні називають сіллю землі і світом світу.


А наприкінці аудієнції з вуст Бенедикта ХVІ пролунала українська мова. Промовляючи до прочан, зібраних на загальній аудієнції, Папа привітав окремо українських паломників такими словами:


«Щиро вітаю україномовних учасників. Нехай ваша проща до могил святих Апостолів та зустріч з традиціями Вічного Міста скріплять вашу віру та стануть джерелом духовного росту. Всім вам уділяю своє благословення! Слава Ісусу Христу!».


За матеріалами: Радіо Ватикан

Джерело:   КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар