ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

понеділок, 21 листопада 2011 р.

21.11.2011р. Б. / Собор Архистратига Михаїла і всіх безтілесних сил

Усі ангели, які були спочатку добрими і милими Богові й перебували у Господній благодаті, були поставлені на випробування, чи вони далі хочуть Йому вірно служити. Після випробування, як написано в книзі "Одкровення", третина ангелів згорділа і пішла проти Бога, заявляючи свою рівність з Ним. Архангел Михаїл (це єврейське ім'я означає у перекладі "хто як Бог") очолив усіх вірних Богові ангелів і прогнав з раю збунтованих ангелів на чолі з люцифером (у перекладі "світлоносець"), яких називаємо злими духами.
 
Про архангела Михаїла у Святому Письмі згадується ще три рази. В книзі св. пророка Даниїла сказано, що в час великої боротьби наприкінці світу, яку почне антихрист з дияволом проти вірних Богові людей, Михаїл зі своїми ангелами знову виступить проти Божих противників (Дан 12, 1). Михаїлові було присвоєно звання архистратига усіх ангелів. Його змальовують на образах з вогненним мечем, яким він прогнав не лише злих духів, але також Адама і Єву з раю. Зазвичай Михаїла змальовують на дияконських дверях храмів.
 
Послання святого апостола Павла до Євреїв 2, 2-10
 
Браття, коли слово, проголошене ангелами, було таке зобов'язуюче, що всякий його переступ і непослух приймав справедливу кару, то як ми утечемо, коли занедбаємо таке велике спасіння? Воно, спочатку проповідане Господом, було підтверджене тими, що його чули, коли Бог засвідчив знаками, чудами й різними силами, і дарами Святого Духа, які він роздає по своїй волі. Не ангелам бо підкорив він світ майбутній, про який ми говоримо. Бо десь хтось засвідчив, кажучи: Що таке людина, що Ти про неї пам'ятаєш? Або син людський, що Ти навідуєшся до нього? Ти вчинив його мало що меншим від ангелів. Увінчав його славою і честю. Усе підкорив йому під ноги. Коли ж усе підкорив під нього, то не лишив нічого, що було б йому непідкореним. Та нині ще не бачимо, щоб йому все було підкорене, а бачимо Ісуса, увінчаного славою й честю, за те, що перетерпів смерть, який на короткий час був нижче ангелів, щоб за ласкою Божою за всіх зазнати смерти. Годилось бо Йому, заради Якого все і через Якого все, що ввів багато синів у славу, стражданням удосконалити провідника їхнього спасіння.
 
 
Євангеліє від Луки 10, 16-21
 
Сказав Господь Своїм учням: Хто слухає вас, Мене слухає, і хто відрікається вас, Мене відрікається, а хто відрікається Мене, відрікається пославшого Мене. І вернулися сімдесять з радістю, кажучи: Господи, і біси повинуються нам з-за Твого імені. Він сказав їм: Я бачив сатану, що, наче блискавка, падав з неба. Ось даю вам власть наступати на зміїв, скорпіонів і на всю силу вражу, і ніщо вам не шкодитиме. Одначе не радійте тому, що духи вам повинуються, але радійте тому, що імена ваші записані на небі. В той час Ісус зрадів духом і сказав: Ісповідую Тобі, Отче, Господи неба і землі, що Ти втаїв це від премудрих і розумних і відкрив те дітям. Так, Отче, бо таке було благовоління перед Тобою.

 
Джерела: ugcc.org.ua


Мандрівники Христа Царя

Немає коментарів:

Дописати коментар