ЛЮБОВ


ЛЮБОВ
довготерпелива, любов – лагідна, вона не заздрить, любов не чваниться, не надимається, не бешкетує, не шукає свого, не поривається до гніву, не задумує зла; не тішиться, коли хтось чинить кривду, радіє правдою; все зносить, в усе вірить, усього надіється, все перетерпить.
ЛЮБОВ НІКОЛИ НЕ ПРОМИНАЄ! (І Кор.13,4-8)

субота, 3 вересня 2011 р.

Чи треба ставати на коліна під час Причастя?
Митрополит Глазго архиєпископ Маріо Конті закликав вірних приймати Причастя стоячи. У спеціальному листі до священиків ієрарх пригадав, що вірні повинні чинити відповідно до Загальної Інструкції до Римського Месалу та підходити до вівтаря у процесії, приймаючи Причастя стоячи.
 
«У нашій західній культурі – це ознака пошани. Стояння на колінах біля вівтарної огорожі (там де вона ще є) не є практикою, передбаченою Месалом», - підкреслює ієрарх в документі, який з’явився у зв’язку з введенням нового перекладу Месалу у англомовних католицьких Церквах у жовтні цього року.
Лист 77-річного митрополита викликав гостру критику. Коментатори, яких цитує католицька агенція CNA, пригадують, що минулого року під час Меси у Глазго усі, що приймали Причастя з рук Папи Бенедикта XVI, ставали на коліна. Також критики кажуть, що архиєпископ Конті довільно інтерпретує інструкції в Месалі. Деякі зазначають, що вірні мають повну свободу вирішувати як їм приймати Пресвяте Таїнство: вони можуть отримати Причастя в руки або у вуста, стоячи чи навколішки.
Речник архидієцезії Глазго пояснив, що лист архиєпископа не має на увазі, що людина, яка стане на коліна перед священиком із Причастям, не отримає його. Мета документу – заохотити вірних віддавати більшу пошану Пресвятому Таїнству.
У той час, як багаторазово підкреслював церемоніарій Папи, Бенедикт XVI заохочує приймати Причастя навколішки і у вуста, тому що, на його думку, це найглибше висловлює істину про справжню присутність Христа в Євхаристії.

За матеріалами: wiara.pl  
 Джерело:
КРЕДО

Немає коментарів:

Дописати коментар